mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir

Ulu Hakanın Türbesi kapatılmış!

Abdulhamid Han’ın türbesinin beş aydan beridir kapıları kilitli. Neden acaba? Restorasyon mu başka bir şey mi, neden?

Abdulhamid HanCuma namazını  Sultanahmet Camiinin avlusunda sevgili şair Ali Ayçil ile eda etmiş  olduk. Şairimiz Ali Ayçil küçük bir kaza geçirmiş  ve sağ elinin iki parmağı kırılmış. Vapurda dalgın bir vaziyette iken yanına oturduğumu görmedi bile. Birlikte yürüdük. Alçıda ve sargılar içindeki sağ eliyle epey bir zaman Üsküdar üzerine yazı yazamaz artık. Zaten bu parmakların kırılma olayı Üsküdar üzerine yazdığı ve bu hafta Gerçek Hayatta yayınladığı yazıdan sonra meydana gelmiş. Geçmiş olsun Ali’ciğim.

Namazdan sonra sevgili dostum şair Arif Dülger ile sözleştiğimiz gibi buluştuk. Bana bir yemek sözü vardı. İfa etmiş olduk birlikte. Sonra biraz yürüyelim dedik ve Mustafa Kutlu’yu ziyaret edelim dedik. Kutlu Bey izine ayrılmış. Selam bırakıp ayrıldık.

Türk Ocağında çay içelim dedi Arif Bey. Mekândan içeri girdik. Mekânda ünlü kişilerin mezarları  mevcut… Ben hemen sola doğru yürüdüm gel Cennet Mekân Abdülhamid Han Hazretlerine bir dua edelim, dedim. Yürüdük, türbenin kapınsa vardık. On kadar genç adam kapının önünde durmuş bakınıyorlar. Kapıya yöneldim ki eyvah kapı kapanmış ve kilit vurulmuş. Bu ne hal, dedik, sorduk, soruşturduk. Meğer beş aydır türbeyi ziyarete kapatmışlar. Bak şu işe. Kim gocunmuş olabilir ki? Çok ayıpladım, ayıpladık, ayıplayacağız bundan böyle.

Abdulhamid Han Türbesi

Kültür Bakanlığı  mı her kim türbeyi ziyarete kapatmış ise tez zamanda hatasını  telafi edip türbeyi açmalıdır!

dunyabizim.com

You may also like...

2 Responses

  1. muhammet uçar dedi ki:

    bende bunu anlayamıyorum neden kapalı biz bunu şikayet ederek düzeltemezmiyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki kutucuğa uygun rakamı yazınız (Sayı İle) *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.