Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu kimdir?

1111

 

Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu 1979 yılında İstanbul’un Fatih semtinde dünyaya gelmiştir. Evli ve 1 erkek çocuk babasıdır.

Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu Efendi, Osmanlı devletinin 34. Padişahı Serdar-ı Hakan Cennet Mekân Sultan İkinci Abdülhamid Hazretlerinin 3. Kuşak torunu olan Dahi Hanedan Ailesinin Reisi Harun Abdülkerim Osmanoğlu Efendi’nin oğlu ve cennet mekân Sultan İkinci Abdülhamid Han Hazretlerinin 4. Kuşak torunudur.3 Mart 1924 yılında 624 yıl cihana hükmetmiş, halkına hizmetlerin en üstününü Allah rızası için yapmış, asla ve kat’a halkını hiçbir zulme uğratmamış, dış güçlere ezdirmemiş, şerefli Devlet-i Aliyye Hanedan-ı Osman maalesef ağır bir maddi ve manevi zulüm çerçevesinde ülkemizden sürgün edilmiştir.Bu sürgünün daha da zorlaştırılması amacı ile hanedan üyelerinin her biri ayrı ülkelere ayrı ayrı trenlere bindirilerek gönderilmişlerdir. Bu zor şartlar altında dahi bu şerefli kanı taşıyan hanedan üyeleri yaşamlarını idame ettirmişlerdir. İşte bu sürgün yıllarından tam 50 yıl sonra 1974 yılında ilk kez bir Osmanlı Şehzadesi Türkiye’ye geri dönebilmiştir.

Bahsi geçen şehzade bugün ki Hanedan Ailesi Reisi Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu Efendinin Babası Harun Abdülkerim Osmanoğlu efendidir.

Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu Efendi sürgünden sonra Türkiye’de doğan ilk Osmanlı Şehzadesidir. İstanbul’un ve İslam’ın yıkılmaz kalelerinden Fatih semtinde 2 Ağustos 1979 tarihinde doğmuştur.

İlköğretim, Ortaöğretim ve Lise yıllarında yanlış anlatılmak amacı ile yazılan yalan tarihin üzücü yanını en çok yaşayan Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu ne acıdır ki! Tarih öğretmenleri tarafından yalan tarihi benimsemediği için kötü notlarla cezalandırılmak istenmiştir.

Okul hayatı sonrasında 10 yıl gazetecilik mesleğiyle iştigal ederken, 3 yıl gibi bir sürede ulusal kanallardan birisinde çalışmıştır.

Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu Efendi şu an dedesi Sultan Abdülhamid Han’ın şahsi serveti ile kurduğu ve bugün dahi dünya üzerinde eşi ya da benzeri kurulmamış, “DARÜLACEZE MÜESSESESİ”nin tekrar doğru yönetimlere devredilmesi için yönetim meclisindeki en kabul gören isim olarak yöneticiliğini yapmaktadır.

Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu Efendi ayrıca, başarılı senaristler tarafından yalan anlatılan tarihi yeni nesillere doğru anlatmak hedefi ile başlattığı ve senaryosunun tamamlandığı ‘Devlet Son Yüzyıl’ adlı yakın tarihi anlatan televizyon dizisi ve proje kapsamına dahil olan “EL-İSRA’’ isimli sinema filmi Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu Efendi’nin proje danışmanlıklarını yaptığı ve kurdukları ‘OSMANLI YAPIM’ın etkili projeleri arasındadır.

Hiçbir siyasi parti ile ilişiği olmayan Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu Hanedan Ailesinin ve mensupları ile dahi davalarının siyaset üstü olduğunu her zaman söylemektedir.

Vatanı ve milleti için hayırlı işler yapan her oluşuma dua ettiklerini dile getiren Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, ‘’DEVLET-İ ALİYYE BİRLİĞİ’’ adı altında kültürel ve dayanışma derneği kurmuş olup, bu derneğin çalışmalarını da hızla sürdürmektedir…

You may also like...

9 Responses

 1. MUSTAFA TÜRÜDÜ dedi ki:

  BİR FİLM SETİNDE SENİ MEHTER TAKIMI İLE KARŞILAMIŞLAR. SENDE O FİLM DE DANIŞMANLIK YAPIYORMUŞSUN NASIL DANIŞMANLIK SA ARTIK. O YILLARDA MEHTER YOKTU MIZIKA I HÜMAYÜN VARDI…… SEN ÖNCE KENDİ TARİHİNİ OKU

 2. BUĞÜN BİR FİLM SETİNDE SENİ MEHTER LE KARŞILAMIŞLAR. SEN DE O FİLMDE DANIŞMANLIK YAPIYORMUŞSUN.. 2. ABDULHAMİT ZAMANINDA MEHTER YOKTU MIZIKAI HÜMAYÜN VARDI. ÖNCE KENDİ YARİHİNİ OKU OLDU MU.

  • Ümit Şen dedi ki:

   Dogru Abdulhamid Han Hazretleri Zamaninda Mizika Vardi Ondan Omce mizika dan once ne vardi mehter vardi türk guclu ordumuz mehterle giriyordu savasa az kitap oku internetten duyma bilgilerle gelmeyin

 3. benim dedem de osmanlı ordusunda zabit imiş sarıkamış ta ruslara esir düşmüş 3 yıl rusyada kalmış. soyum 1552 de orta asyadan gelmiş seyyid emir balizade hanesidir. o günden beri sivas tayız. yani özbe öz türk ve müslümanım. dedem savaşta gösterdiği başarılardan dolayı ATATÜRK ten 850 lira ödül almıştır. isteyen bilim adamı ile istediği yerde tartışmaya hazırım. izmitte ikamet ediyorum ismim MUSTAFA TÜRÜDÜ TEL 0555 27383 94

 4. melih kahramaner dedi ki:

  turkiye osmanlinin malidir kamal gasp etmistir.

  • Ümit Şen dedi ki:

   Aynen Kemal Osmanliya Hainlik yapmistir vahedettine ihanet etmisir hukumete el koymustur hatirlatiyim vahidettin han hazretleri Buldu bandirma vapurunu kemal satmistir kesin

 5. barış yalman dedi ki:

  Gaziantepliyim gaziantep te yaşıyorum adım barış yalman ben ve benden doğacak evlat sizin emrinizde dir sehzadem

 6. Recep SAKA4 dedi ki:

  Kandan olmasa da Candan osmanlİYİm. Hamd olsun hamd olsun hamd olsun. Ne güzel bir duygu cihan padisahlarinin torunu olmak.

 7. Cevdet Öztürk dedi ki:

  Bence de Kemal Osmanlı İmparatorluğu ‘na ihanet etti. Kendi makam ve mevkisi için İngiliz’in uşaklığını yaptı. Son nefesimize kadar haklı olan Osamanlı’nın yanındayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki kutucuğa uygun rakamı yazınız (Sayı İle) *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.