"> Osmanlı Hanedanı Üyesi Osmanoğlu Ailesi Şehitler İçin Mevlit Okuttu… | İkinci Abdülhamid Han Adına Yapılmış İlk ve Tek Türk Sitesi

Osmanlı Hanedanı Üyesi Osmanoğlu Ailesi Şehitler İçin Mevlit Okuttu…

 213 4

Osmanlı Hanedanı üyelerinden Osmanoğlu Ailesi şehitler için Eyüp Sultan Camii’nde mevlit okuttu. Mevlide çok sayıda vatandaş katılırken, ailenin en büyüğü olan Harun Abdülkerim Osmanoğlu’na yoğun ilgi gösterildi.

Osmanlı Hanedanı üyelerinden Osmanoğlu Ailesi, şehitler için Eyüp Sultan Camii’nde mevlit okuttu.

İkindi namazının ardından okutulan mevlide, Osmanoğlu ailesinin en büyüğü olan Sultan 2. Abdülhamid’in torunu Harun Abdülkerim Osmanoğlu, çocukları Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu, Osman Osmanoğlu, eşi, kızları ve gelinleri katıldı.

Mevlitte çok sayıda vatandaş da hazır bulunurken, Harun Abdülkerim Osmanoğlu’na yoğun ilgi gösterildi.

Çıkışta basın mensuplarına açıklama yapan Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu, ‘Halkımızın başı sağolsun. Osmanoğlu Ailesi olarak şehitlerimiz için bir mevlid-i şerif okuttuk. Halkımız da bizleri yalnız bırakmadı. Hakikaten çok üzüldük. Acımız büyük. Çanakkale Zaferi’ni iyi hatırlasınlar. Bundan dolayı bizleri iyi bilirler. Burada Türk, Kürt, Laz, Çerkez hepimiz beraberiz. Allah’ın izniyle inşallah biz buradan dualarımızı gönderdik. Elimizden ne gerekiyorsa yaparız inşallah dedi.

Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek de, ‘Şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Ecdadımı rahmetle, minnetle anıyorum. Ecdadımızın hayatta olan bu değerli fertlerine Allah’tan uzun ömürler diliyorum şeklinde konuştu.

10 Eylül 2015 Perşembe 19:38

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki kutucuğa uygun rakamı yazınız (Sayı İle) *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.