"> OSMANLI HANEDAN REİSİ HARUN ABDULKERİM OSMANOĞLU VE ŞEHZADEMİZ ABDULHAMİD KAYIHAN OSMANOĞLU, REİS- İ CUMHURUN YANINDA | İkinci Abdülhamid Han Adına Yapılmış İlk ve Tek Türk Sitesi

OSMANLI HANEDAN REİSİ HARUN ABDULKERİM OSMANOĞLU VE ŞEHZADEMİZ ABDULHAMİD KAYIHAN OSMANOĞLU, REİS- İ CUMHURUN YANINDA

1 3 24 59 6 7 8 10

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Üniversite Rektörleri ve bir çok Öğretim görevlisinin hazır bulunduğu, Cennet Mekan Sultan Abdülhamid Han Hz. Tarafından yaptırılan Mekteb –i Tıbbiye-i Şahane’nin Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak tekrar asıl mahiyetine kavuşturulduğu açılış törenine Sultan Abdülhamid Han Hz. 3. Kuşak torunu Harun Abdülkerim Osmanoğlu ve Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu da katıldı.

HANEDAN REİSİ PROTOKOLDE

Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Fahri Doktora unvanı verilen tören de Hanedan Ailesi Reisi Harun Osmanoğlu ve Şehzade Kayıhan Osmanoğlu’nun da protokolde olması dikkatlerden kaçmadı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl tarafından karşılanan Hanedan Ailesi’ne yine Rektör Bey tarafından üniversite ile bilgili bilgi verildikten sonra günün hatırası olarak bir de plaket takdim edildi.

CUMHURBAŞKANI :  “ MEN DAKKA DUKKA “

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada özellikle ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. HDP’li milletvekillerinin tutuklanması olayına batıdan gelen tepkileri değerlendiren Erdoğan Avrupa Birliğinin ikiyüzlülüğüne dikkat çekerek şunları söyledi:

“Burada sorulması gereken soru şudur: Yarın Avrupa ülkelerinde terör eylemleri düzenleyen bir örgütün işlediği cinayetleri biz veya bir başka devlet, silahlı mücadele kapsamında görmeye kalkarsa ne olacak? Diyelim ki bizim bir mahkememiz çıktı, Avrupa ‘da herhangi bir ülkede, bir yılda 700-800 güvenlik görevlisini katletmiş, binlercesini yaralamış, bir orduyu donatacak kadar silah ve mühimmat yakalatmış bir örgütü böyle vasıflandırdı. Bu yaklaşım beraberinde örgüt üyelerinin ülkede diledikleri gibi hareket edebilmelerini sağlayacak rahatlığı da getiriyor. Böyle bir durumda batı ülkelerinin vereceği tepkiyi az çok tahmin ediyoruz. Ama bu da bitmiyor. Yarın ülkemde yakalanmış bunların aradığı bir terörist olursa ve bunu da bizden isterlerse, o zaman bizim vereceğimiz cevap ne olacak. Onu da onlar düşünsün.”
Arapların “Men dakka dukka” sözüne atıfta bulunan Erdoğan, “Siz mi böyle yapıyorsunuz? Buyurun aynıyla biz de size cevap veriyoruz.” dedi.

HANEDAN REİSİ İLE HASBİHAL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fahri doktora töreninden sonra törene katılanlarla vedalaşırken Hanedan Ailesi Reisi Harun Osmanoğlu ile kısa bir hasbihalde bulundu.

Hanedan Reisi ve Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğluna programa katılan davetlilerin yoğun ilgisi de dikkatlerden kaçmadı. Cennet Mekân Sultan Abdülhamid Han Hz. Tarafından yaptırılan bu binanın hem asıl hüviyetine kavuşturulması hem de açılış törenine Hanedan Ailesinin davet edilmesi Müslüman Türk Milleti tarafından sevinçle karşılandı…

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki kutucuğa uygun rakamı yazınız (Sayı İle) *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.